Section XI Individual Rankings 10-02

This is the third release of the Section XI (Suffolk County) individual rankings. Wrestlers have been ranked at the lowest weight class where they competed at in results as of 1/2/2010.

This is the third release of the Section XI (Suffolk County) individual rankings. Wrestlers have been ranked at the lowest weight class where they competed at in results as of 1/2/2010.

96 Lbs. Class

  1. T.J Fabian (SWR) – Fr
  2. Conor O’Hara (Sachem East) – Fr
  3. Matt Leshinger (Sayville) – Fr
  4. Anthony Dinofrio (Longwood) – ??
  5. Mark West (Hauppauge) – Fr
  6. Patrick Primerano (Kings Point) – So

103 Lbs. Class

  1. Mike Soria (Kings Park) — Jr
  2. Corey Rasheed (Longwood) — Fr
  3. Max Soria (Kings Park) — Jr
  4. Alan Gomez (C. Islip) — Sr
  5. Nick Mauriello (Hauppauge) — So
  6. Eric Orellana (Brentwood) — So

112 Lbs. Class

  1. Malik Rasheed (Longwood) — So
  2. Nigel McNeil (Huntington) — Jr
  3. Vin Punzone (J. Glenn) – ??
  4. Sean McCabe (Connetquot) – So.
  5. David Chaverra (Brentwood) — Jr
  6. Brandon Hagerty (Sachem N.) — Sr

119 Lbs. Class

  1. Ken Collado (Hauppauge) — Sr
  2. Damon McQueen (Huntington) — Sr
  3. Alex Gomez (Brentwood) — Jr
  4. Pete DeTore (Westhampton Beach) — Sr
  5. James McCabe (Connetquot) – Sr
  6. James Dekrone (John Glenn) — So

125 Lbs. Class

  1. Casey Brice (Longwood) — Jr
  2. Connor Bass (WHB) — Jr
  3. Ryan Gerondel (Sachem N.) — Sr
  4. Nick Ventiere (E. Islip) –??
  5. Matt Ross (Rocky Point) –So
  6. Mike Delvecchio (Kings Park) — ??

130 Lbs. Class

  1. Nick Meinsen (John Glenn) — Sr
  2. Andrew Colamussi (Harborfields) — Sr
  3. Nick Hall (Longwood) – Fr
  4. Michael Ehlinger (Hauppauge) — Jr
  5. Adam Lepkowsky (Hauppauge) — Jr
  6. Garrett DiMattei (Commack) — Sr

135 Lbs. Class

  1. Travis Pitre (Sayville) – Sr
  2. Anthony Piscitello (Hauppauge) — Sr
  3. Connor Gribbin (Connetquot) — Sr
  4. Matt Gannon (J. Glenn) — Sr
  5. Jordon Colon (W. Babylon) — Sr
  6. Maurice Loadholt (Huntington) — Sr

140 Lbs. Class

  1. Stephen Dutton (Rocky Point) — Sr
  2. Edwin Perry (Riverhead) — ??
  3. Matt Fussaro (J. Glenn) – Sr
  4. Kevin Panebianco (Hauppauge) — 12
  5. Alex Brown (E. Islip) — ??
  6. Rashad Gray (Bay Shore) — 140

145 Lbs. Class

  1. Andy Rodriguez (Central Islip) — Sr
  2. Nick Terdick (John Glenn) — Sr
  3. Jess Marro (Hauppauge) – Sr
  4. Mike Schruhl (Sachem East) — Sr
  5. Ricky Renck (Longwood) — ??
  6. Vinny Chambers (E. Islip) — ??

152 Lbs. Class

  1. Anthony Volpe (Rocky Point) — Sr
  2. Kyle Wade (Islip) — Jr
  3. Mike Bosco (J. Glenn) – Sr
  4. John Goulding (W. Floyd) — Sr
  5. Pat Jennings (Longwood) — ??
  6. Josef Hass (Sayville) — ??

160 Lbs. Class

  1. Louis Puca (Huntington) — Jr
  2. Joe Menna (Riverhead) — ??
  3. Matt Mazarakis (Westhampton Beach) — ??
  4. Rich Lugo (Deer Park) — ??
  5. Nick LoBue (Connetquot) –Jr
  6. Daniel Reiter (Smithtown E.) — Sr
  1. Billy Coggins (Rocky Point) — Sr
  2. Ryan Fox (Huntington) — Sr
  3. Frank Speights (West Babylon) — Sr
  4. Jarid Cheatham (John Glenn) — Sr
  5. Chanse Menendez (Hauppauge) — Jr
  6. Warren Bosch (Kings Park) — ??

189 Lbs. Class

  1. Jake Smith (Smithtown West) — Sr
  2. Joe Giaramita (J. Glenn) — Jr
  3. Chris Dilorio (Sachem East) – Sr
  4. Adrian Mack (Bay Shore) — Sr
  5. Charlie Muchison (Huntington) — ??
  6. Nick Arma (East Islip) — ??

215 Lbs. Class

  1. Joe Bilello (Deer Park) — Jr
  2. Evan Wildberger (Lindenhurst) — Jr
  3. Rocco DeForca (Commack) — Sr
  4. Greg Martin (Kings Park) — ??
  5. Joe Clemente (Patchogue-Medford) — ??
  6. Reggie Robinson (West Babylon) — So

285 Lbs. Class

  1. John Wilkinson (West Babylon) — Sr
  2. Ben Lee (Longwood) — Sr
  3. Sean Walsh (Lindenhurst) — Sr
  4. Vinnie Ruskowski (Riverhead) — ??
  5. Chris Young (Bay Shore) — Sr
  6. Andrew Slawson (East Islip) — ??

You have permission to copy and reproduce this ranking
as is without modification. All republication must include this
copyright notice along with the image and URL to Lighthouse Wrestling.


http://www.lighthousewrestling.com

Copyright Lighthouse Wrestling – © 2008-2009 Lighthouse Wrestling

2 thoughts on “Section XI Individual Rankings 10-02”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *